Het is alweer een tijdje terug dat ik naar Venetië ging, samen met vriendlief voor onze 4 year anniversary. En hoewel ik toch altijd kwijlend kijk naar reisblogs – bloggers die geld verdienen door veel te reizen en daar over te bloggen/vloggen – vergeet ik zelf altijd mijn reisblogjes hier te plaatsen. En dat terwijl het zo leuk is! Venetië was een prachtige stad en ik wil mijn ervaringen en foto’s dan alsnog graag met jullie delen!

Hotel Torino
’s Avonds laat kwamen we aan in Venetië. We hebben door het donker en door de regen gelopen op weg naar ons hotel. De talloze bruggetjes op en af, met een boot het water over… Er was verder bijna niemand op straat, het was bijna middernacht. Een fijn romantisch begin; een verlaten Venetië dat werd verlicht door straatlantaarns. Geen mooie foto’s hiervan helaas, want daar regende het te hard voor, maar wel mooie herinneringen! We verbleven 2 nachten in Hotel Torino. Middenin het centrum, naast een winkel vol prachtige Venetiaanse maskers. Het hotel was – naar mijn maatstaven – poepiechic en helemaal niet zo duur.

San Marco plein

Brug der Zuchten

Boekhandel Aquea Alta
Venetië is echt een prachtige stad. Overal is water en overal zijn bruggetjes. Ik wilde eigenlijk tellen hoeveel bruggetjes we over zijn gegaan maar na de eerste avond was ik de tel al kwijt. Het is zo leuk, brugje op, brugje af! Het is een heerlijke romantische stad om samen met je partner doorheen te struinen. Wij gingen in begin mei, en dan zijn er nog niet zoveel toeristen als in het hoogseizoen. Dat is wel echt een aanrader, want ik heb van velen al gehoord dat je struikelt over de toeristen en dat zou toch wel jammer zijn.
Wij hadden van te voren niet echt veel plannen gemaakt. We wilden gewoon genieten van de stad en we zagen wel waar we terecht kwamen. Wat we wel zeker wilden doen, was boekhandel Aquea Alta. Een boekhandel waar ieder hoekje en gaatje gevuld is met boeken. In het midden van de winkel staat een oude gondel die ook dienst doet als boekenopslagplaats. Waar anders dan in Venetië kan je dat verwachten? Als je de winkel doorloopt, wacht je nog een verrassing. Buiten is een muur gebouwd van boeken, en zelfs een boekentrap waar je op kunt klimmen, om zo een prachtig uitzicht te laten zien.

Uitzicht over de Canal Grande
Hoewel we niet veel plannen hadden, stond er één ding wel hoog op mijn lijstje. En dat was een ritje in een gondel. Het is wel belachelijk duur (90 euro voor een ritje van een uur) maar wel iets wat je echt gedaan moet hebben. Het is dé manier om Venetië te zien, in een kitscherige gondel die heen en weer zwaait in het water, tussen de kleine steegjes en over de Canal Grande. En als het dan ook nog eens keihard gaat regenen, en je geen kant op kan, heb je helemaal een ervaring om nooit te vergeten…
Naast de prachtige bruggetjes, steegjes, Canal Grande en de gondels heb je nog meer hoogtepunten die Venetië Venetië maken. De talloze souvenirwinkels, bijvoorbeeld, die vol staan met beeldjes gemaakt van Murano glas. Murano is eilandje dat bij Venetië hoort, anderhalve kilometer hoger ligt en bekend staat om zijn glasblazers en glazen kunstwerkjes. De souvenirwinkels staan er vol mee, maar er is wel een duidelijk verschil in kwaliteit. De kwalitatief betere glaswerkjes zijn best wel duur, maar wel een prachtig souvenir om mee naar huis te nemen. Iets anders wat je in veel souvenirwinkels terug zult vinden, zijn de beroemde Venetiaanse maskers. Venetië is bekend om zijn carnaval en daar horen prachtige kostuums én maskers bij.
Een bekende plek in Venetië is het (plein) Piazzo San Marco plein. Hier zitten de beste restaurants en winkels, en tevens de duurste. Ook vind je hier het Palazzo Ducale (Dogepaleis) en de Basilica di San Marco (San Marco basiliek) en de klokkentoren Campanile. Must see!
Last but not least: het eten! Heerlijk zijn de ciccheti, Venetiaanse tapas die je vooral worden gegeten onder het genot van een goed glas wijn, of een glas Spritz. Het zijn kleine hapjes, vooral veel vis, en erg lekker en vullend! Daarnaast is het Italië dus kun je op veel plaatsen pasta eten – wederom veel met vis – en ik at hier ook de lekkerste lasagne die ik ooit geproefd heb.
Het was voor ons een prachtige reis en ik wil er heel graag weer terug naartoe. Mocht je nog op zoek zijn naar een locatie voor een romantisch weekendje weg, dan kan ik je Venetië zeker aanraden!
Wow, die hotelkamer!
I know right, hij was best wel fancy 😀